Друк

Одиниці забудовників беруться за столичні недобудови

on .

У Києві налічується близько 200 проблемних будівництв, які мають всі шанси перетворитися на довгобуди. Однак, на сьогоднішній день, будівельні компанії беруться завершувати чужі недобудови вкрай рідко.

Про це розповіла Оксана Голобородько, директор департаменту продажів Корпорації «Укрбуд».

«Бажаючим доведеться виконати обсяг робіт, пов'язаний з демонтажем негідних конструкцій, зміною проекту, складним оформленням документів і чималою кількістю спеціальних експертиз», – зазначила вона. При цьому, забудовник має задовільнити запити не тільки нових покупців, а й тих людей, які раніше віддали свої гроші вже збанкрутілій будівельній компанії.

Розповідаючи про чотири вдалі проекти корпорації щодо завершення чужих недобудов, Оксана Голобородько акцентує увагу на фінансовій стороні питання: «Потрібно визначати, яка кількість інвесторів постраждала від того, що цей комплекс був недобудований, і скільки фінансів було вже освоєно, скільки було вкладено, скільки пішло невідомо куди, прорахувати по сьогоднішній собівартості, скільки потрібно буде вкласти у зміну проекту». При цьому, поширений погляд про те, що за кожним із заморожених будівництв стоять шахраї далеко не завжди відповідає дійсності. «Це досить поширена думка, що стала особливо популярною після сумнозвісної афери з «Еліта-центром».

Але на сьогоднішній день головна проблема недобудов – в іншій площині: це не так шахрайство, як невміння деяких забудовників розраховувати свої сили і можливості в складній економічній ситуації. Будівельні компанії не розрахували свої фінансові ресурси, трудові ресурси чи юридичну складову цього питання», – вважає керівник департаменту продажів «Укрбуду». Раніше повідомлялося, що при ухваленні рішення щодо входження в проект недобудованого об'єкта, важливо правильно визначити його ступінь готовності.

Джерело

Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

03037, м. Київ, а/с 75, e-mail: info@ avbmv.com.ua, spilkavb@ gmail.com, тел. +38044 245-48-39