Друк

В Україні виник гострий дефіцит мінеральної вати

on .

25.04.2018З початку 2018 року в Україні виник гострий дефіцит мінеральної вати. Про це повідомив президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій.

Як наголосив Іван Салій, українські підприємства у першому кварталі 2018 року виробили 40,9 тис. тонн мінеральної вати, що на 6% менше, ніж в аналогічному кварталі минулого року.

На фоні збільшення експорту мінвати за кордон та підвищення попиту на неї з боку українських забудовників, це призвело до гострої нестачі матеріалу в Україні.
«Українські виробники мають природне бажання закріпитись на європейському ринку. Але з'ясувалось, що вони не мають достатньо потужностей, щоби задовольнити попит на внутрішньому і зовнішньому ринках одночасно. Тому вітчизняні виробники мінвати пішли на встановлення окремих квот для експорту та продажу всередині країни. В умовах зростання темпів будівництва та активного застосування енергозберігаючих технологій українські забудовники почали відчувати гостру нестачу цього матеріалу», – зазначив президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів.

На думку Івана Салія, в найближчій перспективі слід очікувати зростання імпорту мінеральної вати з-за кордону. Втім, якщо українські підприємства реалізують свої плани щодо збільшення виробничих потужностей, то в середній перспективі вітчизняна мінвата знову витіснить з ринку імпортні аналоги завдяки оптимальному співвідношенню ціни та якості.

Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

03037, м. Київ, а/с 75, e-mail: info@ avbmv.com.ua, spilkavb@ gmail.com, тел. +38044 245-48-39