Друк

Столична "Валькірія" заявляє про рейдерство з боку "КИЇВЕНЕРГОБУД"

on .

31.03.2014Виробник термоблоків ТОВ "Валькірія" заявляє про порушення з боку ВАТ "Київенергобуд" (обидва - Київ) мирової угоди від 14 листопада 2006 року, а також про незаконне рішення Господарського суду Києва про позбавлення ТОВ прав власності на 1,177 тис.кв.м виробничих приміщень по вул. Пуховській у столиці. "Ми після прес-конференції будемо подавати заяву до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, щоб оцінили правильність або неправильність, адекватність чи неадекватність дій Господарського суду", - повідомив генеральний директор компанії "Валькірія" Олександр Бурлаченко на прес-конференції в понеділок.

За його словами, термін позовної давності про визнання недійсною мирової угоди, згідно з яким "Валькірія" зобов'язалася виплатити 1 млн.грн. за спірним приміщенням "КИЇВЕНЕРГОБУД", становить три роки і вийшов у листопаді 2009 року.

Зазначену мирову угоду укладено сторонами у зв'язку із зверненням "КИЇВЕНЕРГОБУД", як і зараз, з позовом до "Валькірії" про нібито відсутність повноважень у "дочки" "КИЇВЕНЕРГОБУД" - ДП "Спеценергобуд" (Славутич, Київської обл.) Прав підпису при укладенні договору купівлі-продажу приміщень, повідомив А.Бурлаченко.

При цьому він зазначив, що наявність прав підпису у "Спеценергобуда" перевірялося судом при укладенні мирової угоди.

Більше того, зазначені приміщення знаходяться в іпотеці у ПАТ "Райффайзен Банку Аваль" (Київ), який, приймаючи майно в заставу, перевіряв наявність у "Валькірії" майнових прав, що, однак, не завадило суду прийняти рішення на користь "КИЇВЕНЕРГОБУД" і відхилити всі клопотання з боку компанії-відповідача в ході судового розгляду, додав А.Бурлаченко.

Він також повідомив, що Госпсуд Києва при цьому прийняв з порушенням процедури рішення про визнання недійсною мирової угоди та передачі прав власності на приміщення шляхом включення їх до статутного капіталу безпосередньо "КИЇВЕНЕРГОБУД" , а не "Спеценергобуд".

Суд також проігнорував той факт, що інтереси у формальному суперечці "КИЇВЕНЕРГОБУД" і "Спеценергобуд" представляє одна особа - арбітражний керуючий "КИЇВЕНЕРГОБУД" Андрій Горохівський, додав А.Бурлаченко.

При цьому він зазначив, що суд порахував підставою для підтвердження прав власності "КИЇВЕНЕРГОБУД" на приміщення інвентарну виписку, і, використовуючи таку ж схему, підприємство вже одного разу оскаржило договір купівлі-продажу приміщень ТОВ "Альга Україна Гмбх" (Київ).

За словами А. Бурлаченка, такі дії Госпсуду Києва і його судді Романа Бойка "Валькірія" оскаржить в апеляційній інстанції.

31.03.2014

31.03.2014 1

31.03.2014 2

Крім того, компанія має намір звернутися до Генеральної прокуратури, комітету Верховної Ради з боротьби з організованою злочинністю і корупцією, а також у новостворені Люстраційний комітет України при Кабінеті міністрів і Антикорупційний комітет, додав він.

Зі свого боку голова наглядової ради Громадської спілки (ОС) "Всеукраїнська спілка будівельних матеріалів" Іван Салій заявив, що спілка також має намір відстоювати законні права "Валькірії".

"Ви ж бачите, що це схема, а не закон, - схема відпрацьована раз, другий, при цьому вже через кілька років", - сказав він, додавши, що барикади на Майдані в Києві ще не розібрали, а правосуддя як не було в Україні, так і немає.

ВАТ "Київенергобуд" створено Міністерством енергетики та електрифікації України в 1994 році. Займається будівництвом об'єктів енергетики та об'єктів добувної промисловості.

Дочірні підприємства "КИЇВЕНЕРГОБУД" - ЗАТ "ТРП", ЗАТ "Альянс- Аудит", ЗАТ "Київюрсервіс", ЗАТ " Реєстрсервіс", Асоціація підприємств та організацій по створенню, виробництву та використанню герметичних матеріалів "Герма", Інститут ресурсів Української академії наук національного прогресу (усі - Київ), ЗАТ "Агрофірма "Агроенергополіс"(Кременчук Полтавської обл.) і ДП "Спеценергобуд".

Філії - "Київенергобудсервіс", "Кіевенергобудіндустрія", "Кіевенергоспецбуд", Виконавча дирекція і Центральна будівельна лабораторія (всі - Київ).

Згідно з даними Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців На 31 березня 2014 року, основними акціонерами ВАТ були 1,226 тис. фізосіб (79,57 %) і дві юрособи (20,43 %).

Статутний капітал ВАТ "Київенергобуд" на 31 березня 2014 становив 0,55 млн.грн.

ДП "Спеценергобуд" створено в 2005 році. Займається будівництвом об'єктів енергетики та об'єктів добувної промисловості.

Рішенням Госпсуду Києва від 25 лютого 2008 року "Київенергобуд" і "Спеценергобуд" визнані банкрутами, щодо підприємств відкрито ліквідаційну процедуру.

ТОВ "Валькірія" створено в 1995 році. Займається виробництвом блоків незнімної опалубки з пінополістиролу під торговою маркою "Валькірія" для будівництва будівель і споруд за технологією "Термодім", а також зведенням таких об'єктів.

Обсяги виробництва "Валькірією" за підсумками 2013 склали близько 300 домокомплектов, що дорівнює такій же кількості котеджів середньою площею 200 кв. м. Щорічний оборот підприємства становить 5-6 млн.грн., штат співробітників на березень 2014 налічував 40 чол.

http://interfax.com.ua/

Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

03037, м. Київ, а/с 75, e-mail: info@ avbmv.com.ua, spilkavb@ gmail.com, тел. +38044 245-48-39