Друк

Будівництво «витягне» українську економіку з кризи

on .

У Мінрегіоні вважають, що тільки будівництво зможе запустити економіку країни. Міністерство планує виводити частину компаній на міжнародний ринок. Інші підприємства будуватимуть житло в Україні.

Українську економіку, яка значно постраждала від військових дій, врятує будівництво. Такої думки дотримується Міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко, пише «Дзеркало тижня».

«Я будівельник і завжди пам'ятаю про те, що економіку може запустити тільки будівництво. І нам потрібно дати поштовх процесу. Тим більше в такій екстремальній ситуації. Тут кілька напрямків. З одного боку, у нас є компанії, які можуть виходити на міжнародний ринок. І ми серйозно розглядаємо пропозиції, що надійшли з Казахстану. З іншого боку, ми будемо будувати житло в Україні. Але кардинально переглянувши концепцію і підходи щодо доступного житла. Наприкінці лютого ми презентуємо свою концепцію», - сказав пан Зубко.

Також, в інтерв'ю виданню Міністр коротко розповів про плани щодо реформи в сфері ЖКГ і будівництва.

«Всі майбутні кроки в цих сферах безпосередньо пов'язані з децентралізацією. Насправді ми повинні будемо дати громадам, які створимо, необхідні інструменти, щоб вони могли заробляти. В рамках законів, які будуть прийняті найближчим часом: про житлово-комунальні послуги, де ми чітко розмежовуємо виконавця і споживача; про енергозбереження та енергосервісні компанії. Що стосується руйнування монополій на ринку комунальних послуг, то ВР в першому читанні вже прийняла закон, який дозволить ОСББ самим вибирати, з ким укладати договори на ті чи інші види обслуговування. І тут, звичайно, важлива позиція антимонопольного комітету, якому варто звернути увагу і на цю сферу», - заявив глава Мінрегіону.

Крім того, Міністр додав, що в першому читанні прийнято закон про ДАБК, згідно з яким повноваження комісії будуть передані на місця.

«У минулому парламенті, як ви знаєте, цей закон не пропустили. Але цього разу я сам особисто публічно і не раз назву прізвища кожного депутата, який не підтримає цей закон», - пообіцяв пан Зубко.

джерело

Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

03037, м. Київ, а/с 75, e-mail: info@ avbmv.com.ua, spilkavb@ gmail.com, тел. +38044 245-48-39