Друк

Івано-Франківськ, 30-31 травня 2017 року Науково-практична конференція «Ціноутворення, управління та документообіг у будівництві -2017»

on .

02.06.2017 1Несподівано, фахівців з усіх областей України, Білорусі та Словенії зібралось більше двохсот, професійні дискусії в основному знайомих між собою фахівців – нескінченний регламент дискусій продовжували, а не скорочували.

Тут прозвучали і революційні для галузі оцінки та пропозицій.
1. Ніколаєв В.П. – д.е.н., проф., академік Академії будівництва України: «...концепція вартості життєвого циклу. Її революційна ідея - аналіз споживачем не тільки вартості, але і подальшого утримання та експлуатації об'єктів нерухомості.
... ми повинні проектувати більшою мірою вартість експлуатації, ніж вартість будівництва. Ніяк не можна допускати мінімізацію вартості будівництва, а тим більше - проектування без оглядки на експлуатаційну складову.
І якщо система кошторисного ціноутворення не підтримує управління вартістю життєвого циклу - вона повинна бути змінена принципово».
2. Міхалькевіч М.М. – начальник управління комплексних нормативів РНТЦ, м. Мінськ, Білорусь «Порядок розробки і застосування укрупнених нормативів в Республіці Білорусь».
3. Кіріновіч О.О. – заступник начальника відділу моніторингу цін на будівельні матеріали, вироби і конструкції «Нова система класифікації та кодування матеріалів для будівництва, застосування в Республіці Білорусь».
4. Звичайно, корисною була доповідь експерта з державних закупівель у Львівській області Сімки М.О.«Особливості тендерних процедур на виконання будівельних робіт згідно нового законодавства у системі «Прозорро» та на електронних майданчиках».
5. Але шквал питань, роздумів «...і ми ще і самі не визначились, ще будуть прийматись рішення і роз'яснення» наголошувала заступник директора «Укрдержбудекспертиза» Бєрєндєєва О.В. (м.Київ)
5.1. «Нові нормативні акти і документи з розроблення, погодження та експертизи проектної документації на будівництво. Класи наслідків (відповідальності) будівель і споруд замість категорій складності об'єктів будівництва, згідно Закону України від 17.01.2017 №1817-VIII»
5.2. «Проведення експертизи проектно-кошторисної документації на будівництво. ДСТУ-Н Б А.2.2-10:2012 та виконання вимог ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво».
Це позитивний приклад, коли влада та ініціатори змін до законів хоча і постфактум, але доїхали спільно порадитись і поінформувати про майбутні рішення.
А поки як завжди: з 10 червня 2017 року старий закон не діє, а для нового ще не всі підзаконні акти розроблені...

DSC 0678 DSC 2171

DSC 1124 DSC 1126

DSC 0881

Словом бізнес і громадськість шукають інновації і прагнуть державно-приватного партнерства.

Президент
Всеукраїнської спілки
виробників будматеріалів

І.М. Салій

Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

03037, м. Київ, а/с 75, e-mail: info@ avbmv.com.ua, spilkavb@ gmail.com, тел. +38044 245-48-39