Друк

Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів виступив на Міжнародному енергетичному форумі «Тиждень Відкритої Енергетики», 26.10.2017

on .

4Іван Плачков – видатний енергетик і вітчизняний винороб, громадський діяч організував п'ятиденний Міжнародний енергетичний форум «Тиждень Відкритої Енергетики», 9 сесій: від паливно-енергетичного комплексу до атомної та гідроенергетики...

Масштаб, рівень доповідей вражають все-ще збереженими знаннями та досвідом.

Іван Плачков:

Енергетики виокремлюються серед галузей:
ПРОФЕСІОНАЛІЗМ. ОРГАНІЗОВАНІСТЬ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.

Досконало знають енергетику бувшого Радянського Союзу, а тепер практично усіх країн Євросоюзу, а західних сусідів і поготів.

У них в Європі усе правильно:
 В Португалії в енергосистемі – вітрова енергія 48%, гідроенергетика 28%, сонячна – 12%.

 В Австрії та Португалії сідають за стіл, виділяють в проекті соціальну складову 15% і житлові будівлі, і історичні церкви переносять, і в природному заповіднику побудували гідроакумулюючу станцію. Бо там закон, економічний інтерес, екологія і тренд до порозуміння.

А у нас заходи десятиріччями переходять із стратегії в стратегію, бо будівельні об'єкти масштабні і коштовні, а головне – роками дебати в обласних радах, з радикальною громадськістю.

Колись Козаки протестували проти гідростанції, переконували Президента Віктора Ющенка, а він їм геніально: «Я не хочу жити при свічках».

В Україні було 1100 ГЕС на малих річках, тепер працює 45-50 – загубили бізнес і екологію.

Але енергетики обговорюють лише інженерно-наукові аспекти, а не демократію, яка в країні переростає в анархію непрофесіоналів без робочого місця.

5 6

Та моя доповідь була про інше:

1. Щодо «тарифів» і свавілля, які при підключенні до електро- та водомереж стали драконівськими за вартістю і корупційністю. Гальмують і малий бізнес і будівництво нових підприємств.

2. Врешті решт з'явилась надія. Запропонував підтримати проект закону № 6671 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку промисловості, інвестиційної діяльності, захисту та гарантування прав і законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності», який уже підтримується Федерацією роботодавців України та Всеукраїнською спілкою виробників будматеріалів.

3. Щодо соціально згубної Постанови № 2358 від 23.12.2016, НКРЄ, правильний постулат «Тариф один для всіх!» втратив чинність. Ціни на електрику в Україні стали для кожної області свої, в залежності від того, де кому «пощастило» знаходитись!!! Тепер електроенергія в ресторані на Печерську в Києві дешевша, а ніж в Миколаївській чи Херсонській областях.

Стали нерівні умови для користувачів електричної енергії. Наприклад, якщо підприємство розташоване в Харківській області, то повинно сплатили за спожиту, виходячи з певної потреби на 2017 рік, електроенергію майже на 2 мільйони гривень менше, ніж доведеться сплатити за той же об'єм по тарифам, «затвердженим» для Сумської області. Про яку здорову конкуренцію серед виробників аналогічної продукції може йти мова???

7 2

4. Ніяк не піддаються тверезому глузду постійно зростаючі драконівські тарифи на електроенергію. Так за 2015 рік вони зросли на 23%. У 2016 році ціни поступово зросли ще на 24%. А тепер лавиноподібно.

5. Вдячні Івану Васильовичу і енергетикам, які уважні та співчутливі, правда, наші питання за них вирішують Президент України та прем'єр-міністр, до яких також будемо апелювати.

1 10

Президент
Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів
Іван Салій

Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

03037, м. Київ, а/с 75, e-mail: info@ avbmv.com.ua, spilkavb@ gmail.com, тел. +38044 245-48-39