19.01.2010
Асоціація
Державний комітет статистики України - ЕКСПРЕС-ВИПУСК
22.01.2009

Виконання будівельних робіт за 2008 рік

 

У 2008р. підприємствами України виконано будівельних робіт на суму 64,4 млрд.грн., що на 16,0% менше проти 2007 року.

 

Зміни обсягів будівельних робітза 2001-2008 рр.

(у % до попереднього року)

Обсяги виконаних робіт за видами будівельної діяльності



За характером будівництва обсяги робіт розподілились таким чином: роботи з нового будівництва, реконструкції та технічного переозброєння склали 80,7% загальнодержавного обсягу, решта – з капітального і поточного ремонтів (14,3% та 5,0% відповідно).
 

Обсяги та темпи росту (зниження) виконаних будівельних робіт
 за регіонами

Скоротили обсяги будівництва підприємства майже усіх регіонів країни, крім Чернівецької області та м.Севастополя. Значно зменшили обсяги робіт будівельники Чернігівської, Луганської та Вінницької областей (на 27,2–32,2%). Підприємства м.Києва та Донецької області, якими виконано 40,1% загальнодержавного обсягу робіт, скоротили будівельні роботи відповідно на 15,7% та на 13,9%.

 
 
Голова Комітету                                                       О.Г. Осауленко
 
 
Довідки за телефоном (044) 289-96-04
Веб–сайт Держкомстату України: www.ukrstat.gov.ua
© Державний комітет статистики України, 2009

 

Останє оновлення ( 22.01.2009 )
 
  Наступна >

Галузеві події

Будівельна галузь України на межі катастрофи - думка

07.12.2009

Будівельна галузь на межі катастрофи. Повідомляє UBR з посиланням на Мінрегіонбуд.

У 2008 в експлуатацію введено більше 10 мільйонів квадратних метрів житла. Цього року — удвічі менше. Простій будмайданчиків привів до масових звільнень персоналу. Якщо наступного року будівельна сфера покаже перші ознаки відродження, її може серйозно загальмувати відсутність кваліфікованих кадрів.

 

За 11 місяців 2009 року з'явилося тільки 13 будинків загальною площею 264 тис. кв.м.

04.12.2009

За даними аналітиків компанії RBI, за 11 місяців 2009 року з'явилося лише 13 будинків загальною площею 264 тис. кв.м.

Причина спаду — скорочення доступу до фінансування і крупні борги забудовників. Посилюється ситуація і темпом виробництва робіт на вже відомих проектах — за підсумками 3 кварталу з 160 будинків масового ринку будуються тільки 112.


 

Уряд схвалив закон про особливості проектування, будівництва і експлуатації Великої кільцевої дороги

04.12.2009












Кабмін схвалив законопроект про особливості проектування, будівництва і експлуатації Великої кільцевої дороги навколо Києва.

Таке рішення ухвалене сьогодні на засіданні уряду, повідомив журналістів голова Укравтодора Вадим Гуржос, передає кореспондент РБК-Україна.

Він уточнив, що вказаним документом передбачається, що Велика кільцева дорога навколо Києва матиме виключно транзитний характер і відсутність перетинів. Крім того, документом пропонується встановити заборону на розміщення рекламних щитів, в смузі ближче, ніж 100 м до автодороги.


 

Столична влада має намір забирати землю у тих орендарів, що не встигли побудувати будинки

04.12.2009









Київська міськдержадміністрація інвентаризує земельні ділянки з минулим або таким, що закінчується терміном оренди. Після ревізії столична влада має намір землю відібрати, щоб побудувати на ній будинки для черговиків або продати ділянки на аукціонах. Опитані «i» експерти допускають, що така ініціатива може привести до неконтрольованого відбору землі.


 

У Києві розгорається черговий будівельний скандал

04.12.2009

Ось вже більше п'яти років люди, що купили квартири в будинку, що будується, за адресою Святошинська площа 1-Г борються за завершення будівництва. За цей час будівництво багато разів зупинялося київською і державною владами, ними ж поновлювалося.

Історія цього будинку не так розкручена як відома всім історія "Еліта-центра", але все таки знають її багато, пише Українська правда.


 

У Закарпатській області не було здано ще жодного кв м житла, побудованого за рахунок держави

25.11.2009

За січень-вересень 2009 року на Закарпатті введено в експлуатацію 87,9 тис.м2 загальної площі житла, що складає 34,2% до відповідного періоду попереднього року. За цей період побудовані 393 житлових будинки.

На скорочення об'ємів житлового будівництва істотно вплинуло зменшення (на 67,7%) об'ємів введеного в експлуатацію індивідуальними забудовниками житла, частка якого в загальних об'ємах складала 85,5%.


 

Технічне регулювання у будівництві отримало базовий закон

20.11.2009

Закон України «Про будівельні норми», прийнятий Верховною Радою України 5 листопада 2009 року, стане базовим законом з питань технічного регулювання у будівництві, дозволить формувати нормативно-правову базу галузі на якісно новому рівні і створює підґрунтя для унеможливлення дублювання вимог актів, що регулюють діяльність у сфері будівництва. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку та будівництва України Василь Куйбіда, коментуючи журналістам новий закон.


 

Парцхаладзе пропонує реанімувати будівництво

16.11.2009

Декілька нехитрих заходів по реанімації будівництва в країні могли б запустити величезну частину економіки і забезпечити сотні тисяч людей доступним житлом, пише в своїй колонці в тижневику «Кореспондент» Лев Парцхаладзе.

Коли ринок йшов вгору, багато хто з нас втратив відчуття того, що "так може бути не завжди". Є негативний вплив кризи - він збиває плани, рушить цілі, стримує амбіції. Але є і позитив - стає ненудно. Криза примушує активізуватися. Саме під час кризи під іншим кутом починаєш дивитися на життя, стаєш мудрішим. Хто в кризі побачить тільки негатив, опустить руки, перестане боротися - може втратити все.